Paniczny strach przed ciążą. Czy tabletki są skuteczne?

Witam. Mam 23 lata. Od 1,5 roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Zażywam je regularnie, zawsze wieczorem. Nigdy nie zdarzyło mi się zapomnieć tabletki... Wiem, że to najbezpieczniejsza metoda antykoncepcyjna, ale mimo wszystko mam obawy. Boję się pozwolić swojemu Ukochanemu, aby doszedł we mnie. Boję się, że tabletki nie działają na mój organizm... Czy to możliwe? Bardzo bym chciała cieszyć się pełnym seksem.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Jeżeli przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie czyli nie pominęła Pani żadnej z nich, przyjmuje je Pani o stałej porze, nie przyjmowała Pani innych leków, które mogących obniżyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych (m.in. antybiotyki) to ich skuteczność jest prawie 100%. Nie powinna mieć Pani obaw.

Jeżeli to jednak Pani nie uspokaja pozostają dodatkowe zabezpieczenia np.prezerwatywa. Jednak w tej sytuacji nie ma konieczności jej stosowania.

Pozdrawiam

Anykoncepcja hormonalna nie jest najbezpieczniejsza, ale najskuteczniejsza...
Dodatkowo można używać prezerwatywę, jest to lepsze dla obopólnej satysfakcji, niż unikanie ejakulacji w środku...
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Witam, stosowanie metody antykoncepcyjnej sprawia, że szansa zajścia w ciążę jest znacznie mniejsza choć zawsze ona istnieje. Warto przyjrzeć się skąd bierze się paniczny strach przed ciążą, dlaczego jest tak silny, że mimo stosowania ogólnie przyjętej za skuteczną formy antykoncepcji utrudnia pożycie intymne. Psycholog-seksuolog bądź psychoterapeuta pomoże Pani zrozumieć lepiej przyczynę tych emocji. Wspólnie znajdziecie również sposób na ich opanowanie i zmniejszenie lęku bądź dyskomfortu psychicznego, tak, aby mogła się Pani cieszyć współżyciem.
pozdrawiam,
Karolina Piotrowska