Pastelowy kolor stolca u 3-letniego dziecka

Witam, Nurtuje mnie kolor kupy mojego trzylatka. Dobrze przybiera na wadzę, Raczej ma dużo energii. Jak skończył dwa lata trafił do szpitala (bakteria i rotawirusy). Lubi mleko- min 5 szklanek dziennie. Nie ograniczaliśmy go. I tym tłumaczylismy sobie ten kolor. Brzuszek ma okrągły, a gazy puszcza parę razy na dzień. Nie skarży się na ból.Martwi na MUSZTARDOWY, JASNO ŻÓŁTY pastelowy kolor kupy, i jak przy tak nie dużej ilości jedzenia bardzo częste wypróżnianie się -ok 5 razy dziennie.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza pediatry, być może warto byłoby wykonać badanie kału. Po badaniu lekarz określi konieczność udania się do lekarza gastroenterologa dziecięcego, bardziej z powodu 5 kup dziennie.