Luźne stolce u 3-letniego dziecka a możliwe przyczyny

Syn 3 lata ma od paru dni (może ponad tydzień) blady, dość luźny (ale nie rozwolnienie, wypróżnia się średnio raz dziennie) stolec. Od czasu do czasu skarży się na bolący brzuch. Od paru tygodni krąży "w okolicy" (przedszkole, rodzina) jelitówka (prawdopodobnie jakiś rotawirus), ale póki co syn raz miał gorączkę i parę tygodni temu trzy noce z rzędu (jednokrotnie) wymiotował. Syn jest szczepiony, dodatkowo dawaliśmy mu probiotyk w najgorszym okresie. Jaka może być przyczyna takiego stolca?

Lek. Katarzyna Szymczak

Przyczyn może być wiele, może byc to zwiazane z dietą chłopca, radziłabym udać się z synem do pediatry, który pokieruje Was na dalszą ewentualną diagnostykę.
Pozdrawiam