Co może być przyczyną luźnych stolców u syna?

Dzień dobry . Syn 16 miesięcy od 4 dni ma luźne stolce jest drażliwy i często płacze . Je stałe posiłki do tego 2 x 210 mm na dobę . Pije wode w ciągu dnia . Co może być tego przyczyną ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

drażliwość może oznaczać, że dziecko źle się czuje, a luźne stolce wskazują na charakter infekcyjny dolegliwości. W zależności od tego, jak dalej choroba będzie przebiegać może Pani podać elektrolity dla dzieci lub lek przeciwbiegunkowy, jeżeli objawy się nasilą. Więcej o biegunkach u dzieci w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-biegunki-u-dziecka.

Proszę upewnić się, czy syn nie ma gorączki oraz czy nie doskwiera mu np. ból gardła lub przebijających się zębów. Ponieważ trudno ocenić stan dziecka bez obejrzenia go, proponuję niezwłoczny kontakt z pediatrą – on także powinien zadecydować o dalszym postępowaniu.

Może Pani podawać dziecku probiotyk – na rynku jest dostępna szeroka gama produktów tego typu przeznaczonych dla dzieci już od pierwszego dnia życia. Proszę również pamiętać o odpowiednim nawodnieniu – jeśli syn nie będzie miał apetytu, to nie należy zmuszać dziecka do jedzenia, natomiast wodę trzeba podawać jak najczęściej. Więcej informacji o probiotykach odnajdzie Pani w tym miejscu: https://portal.abczdrowie.pl/probiotyk-dla-dzieci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.