Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jeszcze można zastosować u syna na zaparcia?

Dzień dobry. Mój 8-miesięczny syn ma zaparcia. Próbowałam już podawać mu śliwki, buraki, jabłka, ale nie pomaga mu to. Ciężko mu się wypróżnić. Co jeszcze można mu spróbować podać, żeby nie miał takich problemów?
KOBIETA, 27 LAT 3 miesiące temu

Dbaj o dietę w trakcie grypy

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety, by określić powód, a zatem i wskazać odpowiednie leczenie, konieczne jest poznanie rytmu dnia oraz jadłospisu dziecka. Zaparcia to stosunkowo powszechny problem u małych dzieci – niekiedy, by zniwelować problem wystarczy modyfikacja diety lub zwiększenie podaży płynów w ciągu dnia. Czasami zaparcia są spowodowane powstrzymywaniem się przed defekacją, wynikającym z blokady psychicznej (dziecko kojarzy wypróżnienia z bólem, więc powstrzymuje się przed tą czynnością tak długo, jak jest to tylko możliwe). Więcej informacji w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-zaparcia-u-dziecka.

W przypadku ośmiomiesięcznego niemowlęcia najbardziej prawdopodobną przyczyną zaparć jest rozszerzanie diety, a także być może mleko modyfikowane. Najczęściej problemy te są przejściowe, gdyż wynikają z niedojrzałości układu pokarmowego.

Jeżeli zaparcia powodują u niemowlęcia ból, a stolec jest twardy i oddawany sporadycznie, to proszę skonsultować się z pediatrą – być może zadecyduje o zastosowaniu leków zmiękczających stolec. Dodatkowo może Pani podawać probiotyk oraz zwiększyć udział warzyw w diecie. Odsyłam do materiału: https://zywienie.abczdrowie.pl/dieta-na-zaparcia-u-dzieci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy