Luźny stolec u syna

Mój 13-letni syn od miesiąca załatwiając się, zwrócił uwagę, że jego stolec jest zawsze luźny i rzadki. Załatwia się tak co najmniej trzy razy na dzień. Ponadto nic go nie boli. Niepokoi mnie to, gdyż zawsze miał stolec twardy. Dodam, że dojrzewa i dużo je. Podaję jego wyniki badań i proszę o analizę. WBC - 7,69X103/UL, RBC - 4,44X106 UL; HGB - 12,0; HCT - 35,0%, mcv - 78,8Fl; MCH -  27,0 pg, MCHC - 34,3 g/dl, RDW - 14,0%, PLT - 227 tys./mm3, Na+ - 136 mmol, K+ - 3,7mmol, Cl - 100 mmol, glukoza w surowicy 7,0 mmol. Proszę o informację, co może być przyczyną tych luźnych stolców i czy badania są prawidłowe. Dziękuję.
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Lużne stolce od ok. miesiąca nie są prawidłowym symptomem. W morfologii Pani syna są cechy niedokrwistości, warto byłoby wykonać gospodarkę żelazową. Dość niski jest potas, pewnie wtórnie do nieprawidłowych wypróżnień.

Przede wszystkim jednak nieprawidłowy jest poziom glukozy we krwi - za wysoki, co wymaga niezwłocznej diagnostyki w kierunku cukrzycy (zakładam, że badania były robione na czczo). Zjadanie większych ilości jedzenia obok zwiększonego pragnienia, jest jednym z podstawowych objawów cukrzycy.

Proszę więc udać się pilnie do pediatry, celem wykonania dalszych badań.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy