PCOS a wygasanie czynności jajników

Witam. Czy jest pozliwe by PCOS przekształcilo sie w przedwczesne wygaśnięcie czynności jajnikow? Mam 24 lat w wieku 15 swterdzono PCOS w maju 2015r potwerdzno PCOS. Teraz lekarz podejrzewa przedwczesne wygaśnięcie czynności jajnikow. Czy to jest mozliwe?

Aleksander Ropielewski

Nie można tego wykluczyć, a rozpoznanie staiwa się na podstawie wyników badań hormonalnych w połączeniu z obrazem klinicznym.