Wynik badania jajnika a potwierdzenie PCOS
Od ponad pół roku intensywnie staramy się o dziecko z partnerem. Regularnie miesiączkuję. W USG padła diagnoza- jajniki o budowie policystycznej. Na razie nie mam stwierdzonego PCOS, Nie mam też większości objawów. Po laparoskopowym badaniu drożności jajowodów okazało się, że prawy jest "zatkany", pobrano próbkę jajnika. Wynik badania: "Obrzęknięty fragment jajnika bez widocznych pęcherzyków pierwotnych". Co ten wynik mówi, czy potwierdza PCOS? Jakie badania powinnam wykonać?

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania
Witam, ten wynik nie potwierdza PCOS a wskazuje bardziej na obrzęk jajnika w wyniku niedrożności jajowodu badz jakiejs pierwotnej przyczyny. Taki obraz nie wskazuje na PCOS. Do jego rozpoznania jest potrzebny obraz ale takze zaburzenia miesiączkowania i cechy kliniczne maskulinizacji czy nieprawidłowy obraz hormonalny i wykluczenie innych przyczyn. Pozdrawiam