Rozpoznanie po zabiegach laparoskopii

Witam. Kilka dni temu miałam laparoskopie. W rozpoznaniu z karty wypisowej jest : Niepłodność pierwotna. W czasie badania wykonano Uwolnienie zrostów otrzewnowych macicy - laparoskopowo, Inne laparoskopowe wycięcie lub zniszczenie zmiany jajnika, Kauteryzacja jajnika, Przedmuchiwanie i przepłukiwanie jajowodu, Chromotubacja (+). Czy może ktoś mi wyjaśnić na czym polegały te zabiegi? I czy to może być spowodowane przez zespół PCO? Czy po tym badaniu lekarz mógł od razu stwierdzić PCO?

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc odpowiedzieć na Pani pytania konieczne jest uzyskanie większej ilości informacji. Chromotubacja to zabieg sprawdzenia drożności jajowodów. PCOS rozpoznawane jest na podstawie objawów, badań hormonalnych oraz USG ginekologicznego. Proponuję udać się do ginekologa.