Pęcherz!

Mam okropny problem.
Jestem w 18 tygodniu ciąży i bez przerwy siedzę na toalecie, po wypuszczeniu paru kropelek czuje i tak wciąż pełny pęcherz. Nie mam żadnych boli typu kłucia, tylko takie lekkie pieczenie. Skontaktowałam się z moim lekarzem, który twierdzi, że nic nie widzi w moczu. I mówi, że wszystko jest w porządku. A ja wariuje w domu, w nocy w ogóle nie śpię, bo mam wciąż uczucie pełnego pęcherza.

Czy to normalne w ciąży? Proszę o odpowiedź na maila, z góry dziękuję! anna.tokarczyk@yahoo.de

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Podczas ciąży dochodzi do wielu zmian w organizmie kobiety m.in w układzie moczowym.
Powiększanie się macicy i zmiany w  ukrwieniu narządów miednicy są przyczyną częstomoczu na początku ciąży, może też pojawiać się uczucie ucisku nad spojeniem łonowym.

Niektóre zmiany sprzyjają zakażeniom układu moczowego.
Przy podejrzeniu zakażenia układu moczowego oprócz analizy ogólnej moczu należy także wykonać badanie bakteriologiczne moczu.
W przypadku pozytywnych wyników wdrożona zostaje antybiotykoterapia, a w przypadku negatywnych wyników można się zastanowić nad stosowaniem preparatów naturalnych o działaniu moczopędnym, ale zawsze po konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę.

Redakcja abcZdrowie.pl