Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pęcherze w obrębie jamy ustnej a HPV

Od jakiegoś czasu w jamie ustnej (wszystko po prawej stronie) pojawiają się pojedyncze niewielkiej wielkości pęcherze wypełnione płynem. Są wypukłe, gładkie w kolorze błony śluzowej. Pojawiają się "nagle" (rano nie ma, po południu już jest) po czym znikają w przeciągu 2-3 dni pozostawiając małą rankę a następnie ledwo widoczny punkcik. Nie są bolesne, nie towarzyszą im inne objawy. Najprawdopodobniej mam HPV jamy ustnej ale zmiany te nie są brodawczakiem. Czy to może być pęcherzyca?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Badania krwi - glukoza

Badanie glukozy we krwi jest bardzo ważne. Glukoza jest węglowodanem należącym do cukrów prostych i podstawowym związkiem energetycznym w naszym organizmie. Jej niedobór i nadmiar są szkodliwe dla naszego zdrowia. Sprawdź czy twoje wyniki są prawidłowe.

Witam,

Powinna wybrać się Pani do laryngologa. Bez dokładnego badanie nie jest mozliwe postawienie precyzyjnej diagnozy.


Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy