Pęcherze w obrębie jamy ustnej a HPV

Od jakiegoś czasu w jamie ustnej (wszystko po prawej stronie) pojawiają się pojedyncze niewielkiej wielkości pęcherze wypełnione płynem. Są wypukłe, gładkie w kolorze błony śluzowej. Pojawiają się "nagle" (rano nie ma, po południu już jest) po czym znikają w przeciągu 2-3 dni pozostawiając małą rankę a następnie ledwo widoczny punkcik. Nie są bolesne, nie towarzyszą im inne objawy. Najprawdopodobniej mam HPV jamy ustnej ale zmiany te nie są brodawczakiem. Czy to może być pęcherzyca?

Witam,

Powinna wybrać się Pani do laryngologa. Bez dokładnego badanie nie jest mozliwe postawienie precyzyjnej diagnozy.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz