Krwiste pęcherze na języku

Od pewnego czasu robią mi się na języku pęcherze śr.ok 0,5cm wypełnione krwią. Pękają same i zostaje rana, która zachodzi ropą.Co to mozże być, jak to się leczy.?

Dzień dobry,

Istotny jest obraz choroby, więc konieczne będzie dokładne badanie lekarskie, nie tylko jamy ustnej. Proszę w miarę możliwości jak najszybciej zgłosić się do dobrego laryngologa.Konieczne będzie również wykonanie badań krwi, które zleci lekarza. Jeśli może sobie Pani pozwolić na wykonanie ich prywatnie, to na początek proszę oznaczyć morfologię z ręcznym rozmazem oraz CRP. Bardziej specjalistyczne badania po bezpośredniej ocenie lekarskiej.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n.med. Marek Derkacz