Wynik badania poziomu żelaza 28-letniej osoby do analizy

Witam. dzisiaj odebrałam wyniki badania poziomu zelaza, i wynosi ona 280, czym to moze byc spowodowane? dodam ze miesiać tamu było skrajnie ponizej normy

Dobry wieczór,

A czy nie przyjmuje Pani przypadkiem preparatu zawierającego żelazo? Jeśli tak, to czas zredukować dawkę. A jeśli nie, to podwyższone stężenie żelaza we krwi może występować w przebiegu niedokrwistości (np. hemolitycznej, megaloblastycznej, aplastycznej, syderoblastycznej), w hemochromatozie, hemosyderozie, czy zespołach mielodysplastycznych. Proszę na spokojnie z wynikami udać się do swojego lekarza, to pomoże je Pani zinterpretować. Dobrze, gdyby wykonała sobie Pani przed wizytą również morfologię z ręcznym rozmazem.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz