Pęcherzyk ciążowy 13mm, zarodek niewidoczny. Co to oznacza?

Witam ma 26 lat, ostatnią miesiączkę miałam 6 grudnia. 9 stycznia zrobiono mi usg i był pęcherzyk ciążowy 3mm, lekarz powiedział, że to 4 tydzień ciąży. Tydzień później podczas badania ginekologicznego pani doktor powiedziała, że to 5 tydzień ciąży. 24 stycznia miałam robione ponowne usg, pęcherzyk ciążowy ma 13mm, ale brak widocznego zarodka w środku. Lekarz powiedział mi, że to 4 lub 5 tydzień ciąży, jak zapytałam się go czy wszystko ok. to powiedział, że nie wie. Martwię się bo miałam już jedno poronienie. Mam wszystkie objawy ciąży ból piersi, wymioty, senność, ból głowy itp. Czy zarodek pojawi się? Bo z tego co wiem to, to serduszko powinno już bić. Proszę o szybką odpowiedź Kinga.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Wielkość pęcherzyka ciążowego oceniona w badaniu usg odpowiada 4/5 tygodniowi ciąży. Natomiast echo zarodka w badaniu usg zazwyczaj pojawia się około 6 tygodnia. Natomiast akcja serca płodu powinna być uwidoczniona najpóźniej w 7 tygodniu ciąży.
Dlatego jest jeszcze czas na uwidocznienie się echa zarodka oraz pojawienie się akcji serca. Proszę być dobrej myśli. Na razie nie ma Pani powodów do niepokoju. Proszę spokojnie czekać na kolejne badanie usg.
Pozdrawiam