Pęcherzyk ciążowy w badaniu USG
22.01 to mój pierwszy dzień ostatniej miesiączki , dzisiaj robiłam usg ciąży i wyszło "pęcherzyk ciążowy o prawidłowym kształcie i obrysie GS-11,5mm,5+2hbd,bez echa zarodka. Ilość płynu prawidłowa. Bardzo proszę o odpowiedź czy to jest prawidłowo, że brak echa zarodka? Kiedy w moim przypadku powinno pojawić się echo zarodka?

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
83 poziom zaufania
Często zdarza się że widoczny jest pęcherzyk ciążowy bez echa zarodka, bo dochodzi do ciąży później niż na podsawtie ostatniej miesiączki i dopiero przy kolejnym badaniu USG będzie można stwierdzić czynność serca zarodka. Sugeruję wykonać USG za 2 tygodnie.