Pęcherzyk ciążowy w badaniu USG

22.01 to mój pierwszy dzień ostatniej miesiączki , dzisiaj robiłam usg ciąży i wyszło "pęcherzyk ciążowy o prawidłowym kształcie i obrysie GS-11,5mm,5+2hbd,bez echa zarodka. Ilość płynu prawidłowa. Bardzo proszę o odpowiedź czy to jest prawidłowo, że brak echa zarodka? Kiedy w moim przypadku powinno pojawić się echo zarodka?

Renata GrzechociĹska

Często zdarza się że widoczny jest pęcherzyk ciążowy bez echa zarodka, bo dochodzi do ciąży później niż na podsawtie ostatniej miesiączki i dopiero przy kolejnym badaniu USG będzie można stwierdzić czynność serca zarodka. Sugeruję wykonać USG za 2 tygodnie.