Pęcherzyk żółciowy z obecnością polipa

Witam. Wczoraj miałam wykonywane badanie profilaktyczne(usg bez powodu, robię je profilaktyka co rok) wszytsko prawidłowe prócz "pęcherzyk zolciowy prawidłowej wielkości z obecnością polipa o polikcyklicznym kształcie o wym 9x6.6mm na wąskiej podstawie bez uchwytnego unaczycienia. Co to oznacza? Czy to nowotwór? Jak postępować dalej z tym polipem?

Witam serdecznie,

Oznacz to zmianę łagodną. Nie ma powodów do niepokoju. Wskazana konsultacja u lekarza rodzinnego, internisty lub chirurga celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.