Peeling kawitacyjny a ciąża

Dzien dobry W ok. 4 tyg ciazy poszlam do kosmetyczki, ktora zaproponowala mi peeling kawitacyjny. Zapytalam sie czy jest to zabieg bezpieczny, Pani zapewnila mnie, ze tak. Po powrocie do domu przeczytalam w internecie ze ciaza jest absolutnym przeciwwskazaniem do tego zabiegu, cala sytuacja kosztowala mnie mnostwo stresu. Czy zabieg tez moze miec jakies negatywne skutki? Dziekuje bardzo i pozdrawiam.

Peeling kawitacyjny w ta wczesnej ciąży nie powinien mieć na nią wpływu. Dużo gorszy mógłby mieć raczej stres spowodowany zaistniałą sytuacją. Działanie peelingu opiera się na działaniu fal ultradźwiękowych, które na powierzchni skóry tworzą poprzez kontakt z wodą (dlatego w trakcie zabiegu nawilżana jest twarz), efekt kawitacji i dzięki temu usuwane są obumarłe komórki naskórka. Ze wszystkich możliwych zabiegów, które są dostępne na twarz, ten jest rzeczywiście jednym z bezpieczniejszych. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w trakcie stanu odmiennego.

Proszę skonsultować sprawę z lekarzem prowadzącym Pani ciążę.
Proszę sie nie obawiać, jeśli zabieg był wykonywany na twarz prawdopodobnie nic dziecku nie grozi. Nie oznacza to, że można wykonywać takie zabiegi podczas ciąży. Proszę się nie stresować ta sytuacją (stres także źle działa na ciążę), tylko skonsultować się z lekarzem.

Większość przeciwwskazań co do stosowania kosmetyków, zabiegów, leków itd podczas ciąży wynika z tego, że na kobietach w ciąży nie przeprowadza się badań stwierdzających bezpieczeństwo takich produktów, zabiegów.