Czy peeling kawitacyjny jest zakazany w ciąży?

Dzień dobry! W 18 tygodniu ciąży kosmetyczka wykonała u mnie na twarzy peeling kawitacyjny zapewniając mnie że jest to bezpieczne dla kobiet w ciąży i śmiało można to stosować. Po wyjściu dopiero doczytałam że na Każdym blogu kosmetycznym jest on zakazany. Czym mogło to zagrozić mojemu dziecku? Gdybym wiedziała wcześniej nie zgodzilabym się na wykonanie A teraz już tego nie wrócę.

Dzień dobry, że względu na bezpieczeństwo kobiety i dziecka w ciąży nie wykonuje się wielu zabiegów. Peeling kawitacyjny również należy do tych zabiegów. Ponieważ na kobietach w ciąży nie przeprowadza się badań dowodzących szkodliwości zabiegów to też nie wiemy jaki konkretnie wpływ na rozwój ciąży mają takie zabiegi.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna Sobczyńska