Pękająca skóra na palcach obu dłoni

Od roku czasu zmagam się z pękającą skórą na palcach obu dłoni. Skóra miejscowo twardzieli, rogowacieje, następnie pęka i się łuszczy. Aktualnie zdziwiłam ją pumeksem i smaruje maścią z Wit. A co pomaga chwilowo aż znowu stwardnienie i pęknie. Dermatolog przepisał mi krem ochronny ale to nic nie dało. Brałem też magnez bo niby miał pomóc ale nie pomógł. Wykonuje pracę biurową, nie nam kontaktu z niczym żrącym.

Witam. Tego typu zmiany mogą rozwijać się u osób ze skórą atopową, delikatną oraz u osób ze spadkiem odporności organizmu. Proponuję stosowanie kremów do skóry atopowej. Bardzo dobre efekty daje również miejscowe stosowanie olejku pichtowego.