Rogowacenie i łuszczenie skóry na dłoni

Witam! Mam problem na podeszwie i na wewnętrznej stronie dłoni skóra rogowacieje łuszczy się i pęka. Szczególnie na opuszkach palców dłoni skóra pęka krew się leje i boli. Leczę się u dermatologa różnymi specyfikami ale efektów brak. Nadmieniam jestem diabetykiem Typ B. na tabletkach. Ostatnio przeszłam różę. Bardzo proszę pomóżcie!!! Już nie wiem czym mam sobie ulżyć! Cokolwiek zrobić to muszę w rękawiczkach a muszę jeszcze pracować i jak mam w biurze funkcjonować? Pomocy!!! Maria

Trzeba zrobić dokładną diagnostykę zmian. Z opisu może to sugerować wyprysk alergiczny. Trzeba by ewentualnie zrobić jakieś testy alergiczne, Może jest jakiś konkretny czynnik uczulający, który da się ustalić.Generalnie, objawowo stosuje się preparaty sterydowe, które przynoszą poprawę.