Zmiany chorobowe na skórze dłoni

Moja córka ma bardzo duże zmiany chorobowe na skórze prawej dłoni, teraz przechodzi też na lewą dłoń. Są to drobne, ropnie które pękają na zewnętrznej stronie dłoni, od wewnątrz i między palcami skóra pęka i leci krew. lekarz dermatolog doradził wymaz płatkowy, na czym to polega?

Aleksander Ropielewski

Wymaz to posiew bakteriologiczny. Test płatkowy to test, polegający na wykrywaniu reakcji alergicznej na alergeny, które są umieszczone na płatkach.