Swędzące zmiany skórne na skórze dłoni

Od kilku dni mam na dwóch stawach dłoni(stawy łączące dłoń z palcem wskazującym i środkowym) swędzące grudki, rano miejsca bardziej zaczerwienione.Skora dłoni. Podobnie zaczyna się na drugiej dłoni jest bardzo sucha. Stosuję od dwóch Hydrocortison maść, ale tylko trochę łagodzi świąd poza tym bz. Dodam , że mam leczoną od lat niedoczynność tarczycy, a w przeciągu miesiąca TSH skoczyło z 0, 85 na 20 (!) dlatego że zeszłam z dawki Euthyroxu 125 mg na 112mg Skończyłam brać antybiot- inf. gardła

Witam! Na wstępie muszę zaznaczyć, że nie wolno na własną rękę zmieniać dawkowania preparatów Euthyroxu. Wzrost poziomu TSH wskazuje raczej na pogłębienie niedoczynności, niż nadczynność tarczycy, taki wzrost mógł być jednak spowodowany infekcją. Proszę bezwzględnie zgłosić się do endokrynologa który wprowadzi odpowiednią modyfikację dawek. Jeśli chodzi natomiast o zmiany skórne to najprawdopodobniej mają one podłoże alergiczne - proszę dbać o odpowiedni poziom nawilżenia skóry i unikać czynników drażniących.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl