Pękająca, sucha i stwardniała skóra na palcach rąk i na piętach a niedomaganie jakiegoś organu wewnętrznego

Witam serdecznie. Od kilku miesięcy próbuję walczyć z pękającą,suchą,stwardniałą skórą na palcach rąk i na piętach. Brałam przez miesiąc witaminy, smarowałam Alantanem oraz innymi maściami leczniczymi. Jednak wszystkie zabiegi pomagają chwilowo i problem wciąż powraca. Czy te objawy mogą mieć związek z niedomaganiem jakiegoś organu wewnętrznego? jeżeli tak to jakiego? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się na wizytę do specjalisty dermatologa. Do poradni dermatologicznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.