Pękające naczynka na twarzy i opuchlizna nóg a wynik RM kręgosłupa

mam problem z pekajacymi naczynkami na twarzy i nogach i puchna gdy tylko siedze ponadto mam zrobiony rezonans mag.i wykazalo ,ze mam na kregoslupie odcinek ledzwiowy /bo tylko byl na tym odcinku zrobiony rezonas/ jest naczyniak w trzonie Th10bez jego dstrukcji,obnizenie krazkow mk napoziomach L1-S1,na poziom.L2-L3-L4centralnieuwypuklony krazek m-kmodeluje worek oponowy,na poziomie L4-L5centralno lewobocznaprzepuklina krazka mk uciska worekoponytwardej i zwezazachylki kanalu kreg.,z modelowaniem nasady lewego korzenia nerwowego.na poziomieL5-S1centralno-prawoboczna przepuklina krazka mkzwezazachylki kanalu kregowego.Stozek rdzenia kreg.bez zmian .wtorne zmiany zwyrodnieniowepod postacianierownosci blaszek granicznychi podchrzestnejprzebudowy trzonow kreg.oraz osteofitozykrawedziowej.P.doktorze sadze ze ten wynik ma wplyw na zle tez krazenie i noga lewa glownie mi dolega i puchnie narazie przed kolano ale poczotkowo bylo opuchniecie i mrowienie az poza kolano czym mi to grozi iczy mogie miec jakies dalsze komplikacje .czekam na odp.za co z gory dziekuje .

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane w wyniku MRI nieprawidłowości są konsekwencją choroby zwyrodnieniowej. Obrzęki nie mają z nią jednak związku. Jest to raczej wynik patologii naczyniowych w wyniku schorzeń układu krążenia. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem POZ.