Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa i stan po operacji dyskopatii

Co mam zrobic ? Czy operacja ? Czy sie wstrzymac ? Wynik z rezonansu : Mr kregoslupa l/s . Stan po operacji dyskopatii na poziomie l5s1. Zniesienie lordozy ledzwiowej z tendencja do kifozy w gornym odcinku. Obnizenie wysokosci krazka l5s1 , odwodnienie krazkow l4,l5 s1 . Drobne osteofity na przednich i tylnych krawedziach trzonow na poziomie l5 s1 ,na poziomie l5 s1 uogolnione uwypuklenie krazka z prawoboczna i doodwrotowa przepuklina 7-8mm nieco modeluje worek oponowy.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Witam,
choroby nie czyta się jedynie z badania obrazowego. Jeżeli posiada Pani dolegliwości bólowe należałoby skonsultować się w tym przypadku z neurochirurgiem, który zróżnicuje czy objawy bólowe są spowodowane rzeczywiście uciskiem na struktury nerwowe lub inne. Dopiero wtedy można interpretować wyniki, stawiać diagnozę i programować leczenie. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy