Pękające pięty przy cukrzycy typu 2

Witam Moja mama(60lat)ma cukrzycę typu 2.Od kilku lat zmaga się z pękającymi piętami,dużymi zrogowaceniami.Była już u kilku dermatologów,miała przepisane różne maści i kremy(min.Betnovate C,Cerkoderm30,Pigmentum Castellani,Triderm)Stopy są suche,łuszczące aż białe.Stosowała także różne kremy nawilżające np marki Scholl.Niestety po niczym żadnych większych efektów nie ma.

Witam. Osoby chore na cukrzycę często cierpią z powodu dużej suchości skóry. Pękanie skóry stóp jest o tyle niebezpieczne, że zapoczątkować możeinfekcje i problemy z trudnogojącymi się ranami. Jeżeli naskórek jest silnie zrogowaciały, gruby, poelcam wizytę u podologa, który fachowo opracuje skórę i może założyc specjalistyczne opatrunki, zaleci także odpowiednią pielęgnację domową.
W zakresie dbałości w domu odradzam częste i intensywne ścieranie skóry, gdyz doprowadzi to do nasilenia zmian.
Pozdrawiam serdecznie,
www.podogabinet.pl

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli