Pękła nam prezerwatywa - czy muszę wziąć coś jeszcze?

Witam. Wczoraj kochałam się z chłopakiem i pękła nam prezerwatywa. Najpierw poszłam wziąć prysznic, a następnie wzięłam tabletkę antykoncepcyjną. Problem w tym, że nie brałam ich od kilku miesięcy i teraz nie wiem, co mam robić. Proszę mi pomoc;(

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tabletka antykoncepcyjna nie pomoże w Pani sytuacji. Pomocna może być natomiast tabletka "72 godziny po", którą można zastosować do 72 godzin po stosunku. Dostępna jest na receptę - musi Pani jak najszybciej udać się do ginekologa (do poradni ginekologicznej, ewentualnie na ostry dyżur ginekologiczny w szpitalu). Koszt takiej tabletki to około 60-80 zł. Polecam artykuł: abcantykoncepcja.pl/ratunku-pekla-prezerwatywa-co-teraz.

Pozdrawiam!