Pęknięcie prezerwatywy po zażyciu tabletki 72 h po

Ryzyko ciazy? 12 godzin po stosunku zazylam tabletka 72 po. niestety, tego samego dnia doszlo do pekniecia prezerwatywy. Czy zazyta tabletka obejmuje ochrona drugi stosunek? Jakie jest ryzyko ciazy, jezeli stosunek odbyl sie 6 dnia cyklu, a cykl trwa 26 dni.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji konieczna będzie ponowna wizyta u specjalisty ginekologa.