Pęknięcie prezerwatywy ze środkiem plemnikobójczym a ryzyko ciąży

Witam. Wczoraj kochalismy sie z moja dziewczyna i pekla nam prezerwatywa. Dodam ze byla ona ze srodkiem plemnikobojczym. Pierwszaprezerwatywa wytrzymala. lecz druga niestety nie wytrzymala. Mysle ze tego srodku bylo wystarczajaco duzo by zatrzymac ewentualne plemniki. Do wytrysku doszlo jakies 2-3 sekundy po wycofania czlonka z pochwy. Czy jest mozliwosc ciazy?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Stosunek w prezerwatywie nie daje 100 % pewności co do skuteczności antykoncepcji. Dodatkowo doszło do jej pęknięcia. W opisanym przypadku istotne jest który był to dzień cyklu miesiączkowego niemniej najprawdopodobniej nie można wykluczyć ciąży. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do poradni ginekologicznej.