Pęknięta pięta i odcisk pod piętą

Witam mam peknieta piete w dwóch miejscach bez przesuniec i odlamkow, założono mi gips 4 czerwca, pierwszy gips był za ciasny, poszlem do mojego lekarza w uk i powiedziałem mu to on stwierdził że jest wszystko ok, na drugi dzień pojechałem do szpitala żeby mi go zdjeli bo mnie bolało, po zdjęciu okazało się ze gips uciekał mnie w okolicy małego palca powstało coś jak mega odcisk, ale znowu wsadzononie w gips, noga nadal boli strasznie w okolicach małego palca, co o dziwo pięta tylko czasami,

Ciężko coś napisać bez obejrzenia nogi i rtg ale - gips nie ma prawa uciskać i wywoływać bólu. Jeśli uciska w okolicy małego palca, to można sobie go tam poluzować samemu. W ogóle przy nieprzemieszczonych złamaniach pięty gips nie jest zawsze konieczny, lepsze wyniki daje wczesne podjęcie ćwiczeń. . Ważne, żeby nie stawać na nodze.