Pełnej grubości pęknięcie chrząstki szklistej w centralnej części stoku przyśrodkowego rzepki

Dzień dobry, mam wynik MRI z kontrastem i napisane jest, że widoczne jest pełnej grubości pęknięcie chrząstki szklistej w centralnej części stoku przyśrodkowego rzepki o dł. ok.8 mm łączące się z szczeliną uszkodzenia o charakterze delaminacji oddzielającą chrząstkę od wartwy pochrzęstnej na obszarze o wymiarach 8x10 mm. Co robić dalej z takim wynikiem? By móc dalej uprawiać sport. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Czas naprawy chrząstki (zalanie i utwardzenie) trwa minimum pół roku. W tym czasie nie należy intensywnie obciążać kolano. Można stosować działania jak fizjoterapia, farmakologia (np. zastrzyki z preparatami przyspieszające gojenie). Leczenie powinien koordynować lekarz-ortopeda.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki