Pełny brzuch oraz widoczna krew w stolcu

Witam. Od dwóch tygodni mam w brzuchu takie dziwne uczucie, czuje jakby był pełny mimo,że wcześniej nic nie jadłem. Do tego co jakiś czas w stolcu mam krew. Co to może być? I co mogę zrobić w tej sytyacji?

Dzień dobry,

Objawy, które Pan ma są wskazaniem do wykonania kolonoskopii. Choroby nowotworowe jelita grubego w Pana wieku należą do rzadkości, natomiast znacznie częściej dochodzi do rozwoju różnych zapalnych chorób jelit, które mogą dawać opisywane przez Pana objawy. Częstą przyczyną obecności krwi w stolcu są również hemoroidy (mogą być wewnętrzne) lub szczelina odbytu. Koniecznie musi Pana zbadać lekarz, który po badaniu fizykalnym najprawdopodobniej skieruje Pana na kolonoskopię celem postawienia ostatecznego rozpoznania.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz