Petting - czy mogę być w ciąży? Jakie jest prawdopodobieństwo?

Witam! Niedawno ja i mój chłopak uprawialiśmy petting. Leżąc blisko siebie doszło do wytrysku pod kołdrą i na moją rękę. Mój chłopak po wszystkim włożył bokserki, ja majtki i okryliśmy się tą samą kołdrą. Po czasie poszłam umyć rękę. Nie dotykałam swoich miejsc intymnych. Czy jest możliwość zajścia w ciążę? Jeśli tak, jak duża jest ta możliwość? Proszę o odp. Ja mam 18 lat, chłopak 20.

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

istnieje możliwość zajścia w ciąże podczas pettingu - wówczas gdy na dłoniach zostanie przeniesione nasienie do pochwy, a kobieta jest w trakcie dni płodnych. W opisanym przez Ciebie przypadku po wytrysku nie doszło do przeniesienia plemników do Twojej pochwy, zatem z dużym prawdopodobieństwem nie jesteś w ciąży. Dla pwności możesz wykonać test ciążowy.

Warto jednak pamiętać o tym, że w trakcie pettingu może dojść do zapłodnienia i unikać ryzykownych zachowań. Na temat porad odnośnie metod antykoncepcyjnych warto poczytać w naszym serwisie, a także udać się do lekarza ginekologa.