Petting i wytrysk na brzuch a prawdopodobieństwo ciąży

Witam, mam następujące pytanie: 25.12 z dziewczyną uprawialiśmy petting, doszło także do otarć penisem o wargi sromowe (bez wyraźnego wprowadzenia - nawet o 1cm; zwykłe potarcia, może milimetry do wewnątrz jednak bez rozchylania warg). Dziewczyna jest dziewicą. Jej okresy dotąd przypadały 19.07, 24.08, 26.09, 30.10, 29.11 więc 25.12 powinna być niepłodna. Obecnie jest 6.01 i nie ma okresu. Czy mogło dojść do zapłodnienia? Wytrysk nastąpił na brzuch i raczej nie dostal sie do pochwy...

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W opisanym przypadku prawdopodobieństwo ciąży jest bliskie zero. Do zbliżenia doszło wiele dni po owulacji. Należy szukać innej przyczyny opóźnienia się okresu. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do poradni ginekologicznej.