Ryzyko ciąży podczas pettingu w ubraniu

Witam! Mam 17 lat i w noc między drugim, a trzecim dniem miesiączki uprawiałam z moim chłopakiem petting. Co prawda byłam w spodenkach, ale podczas pieszczot jego nasienie wytrysnęło w okolice mojego krocza (ja wtedy leżałam na nim). Chciałam zaznaczyć, że jestem jeszcze dziewicą. Czy mimo tego mogłam zajść w ciążę? Bardzo proszę o szybką odpowiedź i góry dziękuję...

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w opisanej przez Panią sytuacji jest bardzo niskie, ponieważ do zbliżenia doszło podczas miesiączki, a więc najprawdopodobniej w okresie niepłodnym. Gdyby miało ono miejsce w środku cyklu, to szansa na zapłodnienie byłaby większa. Rzadko zdarzają się przypadki ciąży u dziewic.

Zapraszam do lektury artykułu o fizjologii cyklu miesięcznego: http://abcantykoncepcja.pl/jak-to-dziala-czyli-fizjologia-cyklu-miesiecz....

Pozdrawiam serdecznie!