Czy mogło dojść do zapłodnienia podczas pettingu?

Witam, uprawiałem ze swoją dziewczyną petting i mam pytanie. Wykonywałem ruchy frykcyjne, gdy na niej leżałem i miałem na sobie trochę luźne bokserki i luźne spodenki i chwilę po tym jak doszedłem poczułem, że na wysokości jej pępka po lewej tuż przy talii jest odrobinę nasienia. Miała na sobie majtki oraz ciasne spodenki z dosyć grubego materiału. Problem polega na tym, że nie wiem ile z tego nasienia na jej boku spłynęło niżej i czy w ogóle była taka możliwość, bo oboje płasko leżeliśmy. Nie wiem też czy tego nasienia nie było jeszcze w innych miejscach, ale gdy zerkałem, to nigdzie nie widziałem na jej spodenkach żadnych plam. Do tego bardzo krótko po tym jak doszedłem poszedłem zmienić bokserki i wyczyściłem spodenki. Może to głupie, ale czy przypadkowa ciąża w takim wypadku byłaby jakkolwiek możliwa?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

W opisanym przez Pana przypadku ciąża nie jest możliwe. Nasienie musiałoby zostać przeniesione do dróg rodnych partnerki. Jeśli tak się nie stało, to nie ma powodów do obaw.

Plemniki nie są w stanie przeniknąć przez materiał, więc skoro oboje Państwo byli w ubraniach, to ryzyko zajścia w ciążę jest bliskie zeru.

W naszym serwisie pojawiało się wiele podobnych pytań od zaniepokojonych użytkowników. Poniżej wklejamy przykładowe z nich:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-po-pettingu-i-kontakcie-z-preejakulatem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-jakies-ryzyko-ze-zaszlam-w-ciaze-po-pettingu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-a-mozliwosc-zajscia-w-ciaze-dziewicy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.