Picie glukozy w 7. miesiącu ciąży

Witam . Jestem prawie w 7 misiacu ciazy i moja lekarka kazala mi pic glukoze . Tylko nie powiedziala mi w jakim celu, i w jakich ilościach mogę prosic o odowiedz ? :)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Trudno powiedzieć w jakim celu ginekolog poleciła Pani pić glukozę. Może miała na myśli wykonanie OGTT, czyli doustny test obciążenia glukozą? Sugeruję ponowną konsultację w celu wyjaśnienia wątpliwości.