Pieczenie karku i tyłu głowy a choroba refluksowa

Witam, mam pytanie w sprawie mojego męża. Mojego męża od może 3-4 miesięcy pali kark i tył głowy, pali przełyk i ma naloty na języku. Wiemy na pewno, że ma chorobę refleksową, bo miał badanie, dostaje tabletki na refluks, ale kark go cały czas piecze i tył głowy. Jest już tym pieczeniem zmęczony, bo to jest codziennie, a już trochę długo i zaczynamy się martwić. Nawet byliśmy w Polsce i poszliśmy zrobić tomograf i tam nic nie wyszło, badanie jest prawidłowe. Proszę nam pomóc, co mamy zrobić, gdzie się udać, do jakiego lekarza?

MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?

Czy wiesz co się dzieje w twoim organizmie, kiedy zjesz jakiś posiłek? Czy wiesz, dlaczego pojawiają się zaburzenia w układzie pokarmowym? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

W takim wypadku radziłbym skonsultować się w tej sprawie z gastroenterologiem. Nie znam dokładnego, obecnego opisu badania gastroskopowego (jeśli takowe było zrobione skoro stwierdzono chorobę refleksową przełyku). Może wystarczająca będzie tylko modyfikacja leczenia farmakologicznego (odpowiedni dobór i dawka leków zmniejszających wydzielanie kwasu solnego przez żołądek oraz prokinetycznych). Może konieczne okaże się leczenie operacyjne. Dopiero gastroenterolog po bezpośrednim badaniu zadecyduje o odpowiednim sposobie postępowania.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty