Pieczenie karku i tyłu głowy a choroba refluksowa

Witam, mam pytanie w sprawie mojego męża. Mojego męża od może 3-4 miesięcy pali kark i tył głowy, pali przełyk i ma naloty na języku. Wiemy na pewno, że ma chorobę refleksową, bo miał badanie, dostaje tabletki na refluks, ale kark go cały czas piecze i tył głowy. Jest już tym pieczeniem zmęczony, bo to jest codziennie, a już trochę długo i zaczynamy się martwić. Nawet byliśmy w Polsce i poszliśmy zrobić tomograf i tam nic nie wyszło, badanie jest prawidłowe. Proszę nam pomóc, co mamy zrobić, gdzie się udać, do jakiego lekarza?

W takim wypadku radziłbym skonsultować się w tej sprawie z gastroenterologiem. Nie znam dokładnego, obecnego opisu badania gastroskopowego (jeśli takowe było zrobione skoro stwierdzono chorobę refleksową przełyku). Może wystarczająca będzie tylko modyfikacja leczenia farmakologicznego (odpowiedni dobór i dawka leków zmniejszających wydzielanie kwasu solnego przez żołądek oraz prokinetycznych). Może konieczne okaże się leczenie operacyjne. Dopiero gastroenterolog po bezpośrednim badaniu zadecyduje o odpowiednim sposobie postępowania.