Pieczenie w klatce piersiowej

Witam, mam na imię Aga i mam 21 lat. Piszę z prośba o poradę, gdyż od jakiś 2-3 dni mam dziwne uczucie z lewej strony piersi. Trudno to uczucie opisać (coś jak by mi ktoś przykładał tam coś gorącego). Towarzyszą temu także takie fale gorąca od żołądka, zatrzymujące się właśnie w tym miejscu, chwilami odczuwam ten ból także z tyłu pleców mniej więcej na tej samej wysokości... Dodam, ze z bólem pleców mam już problem od jakiegoś czasu (ale myślę, że to wina pracy siedzącej, non stop przed komputerem), towarzyszy temu także ból głowy... i chwilami stan podgorączkowy, ogólne osłabienie... Chorowałam jakieś 2 tygodnie temu na przeziębienie, może to być jakieś powikłanie od tego? Czy powinnam się bać? Proszę o odpowiedź, co może być przyczyną mojego samopoczucia. Dodam jeszcze, że to uczucie w piersi pogłębia się podczas snu (leżenia). Pozdrawiam.Aga

Witam!

Przyczyn takiego stanu może być bardzo wiele. Zważywszy na wiek, charakter bólu, nasilenie szczególnie prawdopodobną przyczyna wydaje się refluks żoładkowo-przełykowy, czyli zarzucanie kwaśnej treści żołądkowej do przełyku, powodujace piękący ból w klatce piersiowej. Zachęcam do wizyty u lekarza rodzinnego, gdyż dla ustalenia prawidłowej diagnozy niezbędne jest uzyskanie wiekszej ilości informacji oraz badanie lekarskie, być może uzupełnione badaniami dodatkowymi. W przypadku potwierdzenia refluksu lekarz przepisze leki, które powinny zdecydowanie zmniejszyć, a nawet znieść dyskomfort.

Pozdrawiam!