Pieczenie w okolicy dołka sercowego

Witam. Od 2 tygodni odczuwam pieczenie w okolicy dolka sercowego po slodyczach, tlustych pokarmach, mocno przyprawianych daniach. Pieczenie zaczyna sie zaraz po posilku i nasila sie po 2-3 godzinach. Czesto dolegliwosci odczuwam na czczo. Stosuje Kreon Travix 10000(okolo 3 miesiace) ktory poprawil mi jakosc stolca i apetyt. Biore 2 kapsulki do wiekszego posilku. Zauwazylem ze ostre nasilenie wystepuje po zazyciu Kreon Travix. Wczesniej takiej sytuacji nie mialem. Czy lek ten moze powodowac bol?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, w takiej sytuacji objawy wskazują na reakcje związana z problemem z żołądkiem, jednak zalecam wizyte u lekarza prowadzącego celem weryfikacji terapii i jej ewentualnej modyfikacji. Pozdrawiam