Piekący ból z tyłu głowy i nudności - co może być przyczyną?

Witam. Od 3 dni boli mnie z tyłu głowa, czuję ucisk po lewej stronie głowy. Jest to pulsujący, piekący ból. Jednocześnie przy tym mam nudności żołądkowe. W 1. dniu jak zaczęło mnie to boleć, zesztywniała mi lewa strona szyi z tyłu. Do dziś mnie boli, jak ruszam szyją. Poza tym jak ułożę głowę do snu, także mnie boli w tym miejscu co normalnie, jak ją poruszam. Poza tym często czuję się zamroczony, taki niedospany. Co może być za objaw? Bardzo proszę o porady. Pozdrawiam, Sebastian

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Korespondencyjnie nie można postawić rozpoznania, ale wydaje się, że Pana dolegliwości mogą wynikać ze skrzywienia lub zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa. Jeśli tak jest, doraźną pomoc może przynieść przyjmowanie przynajmniej 2 litrów płynów na dobę, unikanie gwałtownych ruchów głową, używanie do snu specjalnie wyprofilowanej poduszki, dostępnej w sklepach rehabilitacyjnych.

Poza tym powinien się Pan zgłosić do neurologa, wskazane jest dokładne zebranie wywiadu co do występujących dolegliwości, wykonanie przedmiotowego badania neurologicznego i dalsza diagnostyka obrazowa (jak np. tomografia komputerowa głowy i RTG kręgosłupa szyjnego).