Pierwsza tabletka w pierwszym tygodniu

Witam serdecznie. W trakcie trwania tygodnia przerwy z odstawienia współżyłam z chłopakiem. Po tym tygodniu kiedy miałam wziąć pierwszą tabletkę z nowego blistra o godz. 19 tak jak zawsze, to wzięłam ją w nocy ok. godz. 2, czyli jakieś 7 godzin później niż powinnam. Czy jest ryzyko zmniejszenia antykoncepcji i zajścia w ciążę? Dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najprawdopodobniej w Pani sytuacji nie ma zwiększonego ryzyka ciąży - tabletka została zażyta z opóźnieniem mniejszym niż 12 godzin. Jeśli jednak nadal czuje się Pani zaniepokojona - być może warto pomimo wszystko stosować dodatkowo prezerwatywę przez 7 pierwszych dni tego nowego cyklu.

Pozdrawiam!