Pierwszy okres w wieku 16 lat i nieregularne miesiączki

witam,mam 17lat mam nieruralne miesiaczki,spozniaja mi sie co 2-3tygodnie.jestem załamana.Pierwszy okres dostałam mając 16lat,to pożno.nie wiem co mam zrobic ?proszę o odp.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Jest możliwych kilka przyczyn. Od roku Pani dopiero miesiączkuje więc cykle jeszcze mogą być wtedy nieregularne (zwykle do około 2 lat się to reguluje). Kolejną możliwą przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne. Aby jednak mieć pewność co jest przyczyną tego stanu polecam udać się do ginekologa.