Przepuklina pępkowa u niemowląt

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące przepukliny pępkowej u niemowląt. Czy jeśli występuje przepuklina pępkowa u niemowlęcia i dziecko często płacze to czy istnieje ryzyko, że ona się rozwiąże a jelita wyjdą na zewnątrz? Pępek bardzo się "napina" i uwypukla podczas płaczu. Zaczęłam się bardzo martwić o to... Czy to możliwe, żeby przepuklina pępkowa u niemowląt zakończyła się w taki sposób? Czy moje obawy są nieuzasadnione i nie powinnam się tym martwić? A jeśli przepuklina pępkowa u niemowląt faktycznie może zakończyć się wyjściem jelita na zewnątrz to czy jest jakiś sposób żeby temu zapobiec? Może istnieje szansa żeby coś zastosować? I co zrobić w przypadku gdyby coś takiego faktycznie się zdarzyło? Wiem, że to pewnie mało prawdopodobne, ale wolę się przygotować - wtedy będę przynajmniej wiedziała jak zareagować i może nie spanikuję... Z góry dziękuję za każdą informację i pozdrawiam.

Raczej do takiego stanu nie powinno dojść. Jednak radzę w tej sprawie udać się na konsultację bezpośrednio do chirurgia dziecięcego, który ewentualnie celem zabezpieczenia przepukliny użyje odpowiednich plastrów wzmacniających.