Podejrzenie przepukliny pępkowej

Mam podejrzenie przepukliny pępkowej. Dwóch chirurgów stwierdziło to wykonując badanie ręcznie. Czy konieczne jest wykonanie badania za pomocą USG. Czy ta przepuklina mogła wystąpić po urazie pępka kilka miesięcy wcześniej (poparzenie pępka II stopnia i w jego okolicach- średnica ok 20cm-jeden lekarz twierdzi, że tak, drugi, że nie)? Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Czy konieczne jest wykonanie badania za pomocą USG?
Nie ma takowej konieczności, bo to nie jest ewidentne i miarodajne badanie w przypadku przepuklin. Chirurg na podstawie samego badania ręką powinien określić czy takowa przepuklina istnieje czy nie.
Czy ta przepuklina mogła wystąpić po urazie pępka kilka miesięcy wcześniej (poparzenie pępka II stopnia i w jego okolicach- średnica ok 20cm-jeden lekarz twierdzi, że tak, drugi, że nie)?
- Raczej nie.
Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?
- Około miesiąca - wszystko zależy od wielkości wrót przepukliny i rodzaju zastosowanej operacji.