Płaczliwość u 3-tygodniowego dziecka

Witam, Od samego początku mam straszne problemy z 3 tyg córką która ciągle płacze!. Mała uspokaja się tylko przy piersi-po godzinnym ssaniu zaczyna się denerować i znowu zaczyna płakać prężąc przy tym nóżki, machając rączkami. Wygląda na to, że zwyczajnie łapie ją wielki ból w brzuszku. Do tego na całej twarzy dostała wielkiej wysypki z ropnymi zmianami. Dostałam od pediatry maść - podobną do wazeliny, która mocno wysusza skórę. Czy mam ją dodatkowo nawilżać? Np. Oilatum baby ?

Aleksander Ropielewski

Problemy z podjęciem funkcji przewodu pokarmowego moga występować w pierwszych tygodniach życia. Różnie wygląda to w zależności od indywidualnego przypadku. Jeżeli faktycznie to ból brzucha jest przyczyną rozdrażnienia pomóc może masaż brzucha oraz układanie na kilkanaście minut na brzuchu. Odnośnie zmian skórnych nie mogę się wypowiedzieć bez ich oceny. Jeżeli problemy nadal będą się utrzymywać konieczny jest ponowny kontakt z pediatrą.