Płaczliwość i nerwowość u 2-tygodniowego dziecka

Witam, moja 2 tygodniowa córeczka od jakiegoś czasu jest bardzo nerwowa wieczorami. Płacze, jak śp to wydaje dziwne dźwięki, tak jakby chciała kupkę zrobić. Mach rączkami i nóżkami. Jak ją karmie to z jednej piersi zje spokojnie, potem chcę ją ululać, zasypia na 5 minut i budzi się z płaczem, przystawiam do drugiej piersi to pręży się, odgina do tyłu i macha główką próbując złapać sutek. Jak chcę jej pomóc to od razu jest wrzask. Ciężko jej zasnąć, nosze ją po 3 godziny,raz przysypia raz płacze.

wygląda to na problemy z napięciem mięśni, dziecko nie najada się bo wzmożone napięcie mięśni grzbietu powoduje problemy ze ssaniem i połykaniem ( trudno łykać z wygięta do tyłu głową) . Wystarczy wykonać ćwiczenia rozluźniające i odpowiednio nosic dziecko a problemy powinny ustąpić. Proszę zgłosić się do lekarza specjalisty w tej dziedzinie lub do terapeuty dla dzieci .