Nerwowe zachowanie i kolki u 6-tygodniowego niemowlaka

Witam. Sześć tygodni temu urodziłam dziecko. Do tej pory synek zachowywał się normalnie. Niedawno zaobserwowałam u synka objawy przypominające kolkę, podaję mu krople Delicol, kolka tak jakby go popuściła, jednak dziecko od ok. 3 dni jest bardzo niespokojne, synek potrafi zasypiać i nagle zerwać się gwałtownie podnosząc przy tym rączki do góry. Po czym zaczyna przeraźliwie płakać. W nocy śpi niespokojnie (tak jest od początku).Ciągle nerwowo macha rączkami i nóżkami. Proszę o pomoc. Dziękuję.

możliwe że to wcale nie kolka ale problemy z napięciem mięśn ( to zdarza się dość często w 2-3 m.ż)i, warto udać się do terapeuty który rehabilituje niemowlaki metoda Bobath i pokaże pani jak nosić dziecko, jak masować żeby rozluźnić i jak ćwiczyć w domu a dzieckiem żeby ustąpiło napięcie. Doibrze robi kąpiel w dużej wannie, w ciepłej wodzie , dziecko zanurzone po szyję .