Plamica i problemy z chodzeniem u 7-latki

Witam Mam pytanie. U dziewczynki 7-letnej lekarze zdiagnozowali chorobę plamice. Czy ktos może mi powiedzieć czy tą chorobę da się wyleczyć? Za czeło się od plam na nogach które wyglądały jak by krew się rozlała. A do tego problem z chodzeniem. Teraz ta plamica przerzuca się na inne częsci ciała. Pozdrawaim

Aleksander Ropielewski

Plamica to objaw wynikający z małej ilości płytek krwi lub ich nieefektywnej funkcji. Pryzczyn takiego stanu może być wiele i od tego zależy rokowanie odnośnie możliwości wyleczenia, dlatego konieczne jest ustalenie przyczyny plamicy.