Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W jaki sposób zmniejszyć nadpobudliwość u 16-latki?

Witam mam dziewczynę co ma 16 lat ja mam 21 jest chora ma nadpobudliwość czy da rade jakoś wyleczyć tą chorobę czy jak będę więcej czasu spędzał z nią czasu i rozmawiał czy uda się jakoś zmniejszyć ta chorobę bardzo mi na niej zależy
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Co wpływa na pewność siebie?

Każdy z nas chciałby być przebojowy i pewny siebie. jak do tego dojść? Warto wiedzieć przede wszystkim, co wpływa na naszą pewność siebie. Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Warto zachęcić dziewczynę do podjęcia konsultacji psychologicznej, a w razie potrzeby psychoterapii. Nadpobudliwość może mieć rożne źródła, a w związku z tym leczy się ją w rożny sposób (farmakoterapia, psychoterapia itp). Specjalista zdiagnozuje i zaproponuje metody poradzenia sobie z zaburzeniem.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam. Nadpobudliwość dotyczy zwykle dzieci w szkole podstawowej a potem mija, choć rzeczywiście nie wszyscy z niej wyrastają. Jeśli dziewczyna ma faktycznie ADHD i utrudnia jej to życie, to może zwrócić się po pomoc do poradni psychologiczno-pedagogicznej. Jeśli jest po prostu energiczna i aktywna, to będzie Pan musiał się przyzwyczaić. Pozdrawiam!

Psycholog i terapeutka Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy